اخذ ویزای کاری, تحصیلی و توریستی فرانسه

29 فروردين 1394 Author :  

 فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور همچنین عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است. مساحت کشور فرانسه برابر با ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و وسیع‌ترین کشور اروپای غربی است (یک سوم وسعت ایران) و منطقه دریایی گسترده‌ای را در اختیار دارد (منطقه اقتصادی که در ۱۱میلیون متر مربع گسترده شده‌است).

مدارک لازم جهت ویزای  فرانسه

شناسنامه ایرانی
گذرنامه
توجه : اعتبار گذرنامه باید حداقل دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد
کپی را تنها از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهرروادید خورده، تهیه کنید
دو قطعه عکس رنگی
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر : عکس رنگی، زمینه سفید،تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانیداشته باشد، در ابعاد ۳۵ در ۴۵ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویرصورت ۳۲ میلی‌متر
دعوت‌نامه
اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در فرانسه یا مدارکی که نشان دهدشما صاحب مسکن در فرانسه هستید (مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارضسکونت
برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند، اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادریا قیم قانون
اسناد رسمی شغلی و منابع مالی .
هفت : برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان ): گواهی کار، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماهآخر ) و یا دفترچه حساب پس‌اندازمتكفل (شوهر، پدر) (ارائه گواهیبانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب
برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل
بیمه مسافرتی .
بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد فرانسه

در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

برای اخذ ویزا با در دست داشتن پذیرش و تکمیل مدارک مورد نیاز ویزا به سفارت فرانسه مراجعه کرده و پس از دو هفته تا 70 روز منتظر ویزای دانشجویی خود باشید. مدت زمان این ویزا سه ماهه بوده و قابل تمدید به مدت یکسال می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزا:

فرم ویزای شینگن سفارت فرانسه بصورت آنلاین در پیوست موجود می باشد

 1. دو عدد فرم ویزای طولانی مدت
 2. 2 عدد عکس 3.5 *4.5، رتوش نشده با بک گراند سفید
 3. اصل گذرنامه و کپی 5 صفحه اول
 4. شناسنامه و ترجمه آن
 5. رزومه تحصیلی شغلی
 6. انگیزه نامه
 7. مدرک کارشناسی و ترجمه آن
 8. پذیرش تحصیلی اخذ شده از یک دانشگاه معتبر کشور فرانسه
 9. مدرک زبان
 10. مدارک مالی :
  1. حواله بانکی یا حساب بانکی در یکی از بانکهای فرانسه به مبلغ 7500 یورو
  2. تعهد نامه محضری والدین ، مدارک مالی ، فیش حقوقی ، گردش مالی و .. جهت ساپورت مالی از طرف کسی که هزینه دانشجو را در طول اقامت پرداخت خواهد کرد.
  3. آدرس اقامت در فرانسه
  4. معادل ریالی 99 یورو جهت صدور ویزا

تحصیل در فرانسه

این کشور در دسته کشور هایی قرار دارد که تحصیل در آنها به صورت رایگان می باشد. این کشور دارای 84 دانشگاه و موسسه آموزش عالی می باشد که تحصیل در همه آنها به صورت رایگان می باشد و نکته حایز اهمیت این است که تدریس در این دانشگاه ها به صورت زبان فرانسوی می باشد .

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه ها باید مسلط به این زبان باشند و امتحان TCF یا DELF  را گذرانده باشند. امتحان  TCF، سال 2سال  اعتبار خواهد داشت که بعد از این مدت اعتبار آن از بین خواهد رفت اما امتحان DELF ، اعتبار آن پایان نخواهد یافت و در نهایت حداقل مدرکی که شما به آن احتیاج خواهید داشت مدرک B1  می باشد اما این مدرک نیز به تنهایی برای تحصیل در دانشگاه کافی نمی باشد.

نکته دیگر که ذکر آن حایز اهمیت می باشد این است که این کشور برای مقطع لیسانس به سختی ویزا می دهد به همین دلیل توصیه می شود عزیزانی که آخرین مدرک تحصیلی آنها دیپلم می باشد کشور دیگری را برای تحصیل انتخاب کنند. اما کسانی که در آخرین سال های مقطع لیسانس می باشند این امکان وجود دارد که برای فوق لیسانس اقدام نمایند.

تحصیل در این کشور شامل مقاطع فوق لیسانس و دکترا می باشد .  فوق لیسانس در این کشور شامل دوره های یک ساله ( معادل فوق لیسانس ایران ) و دوره های 2 ساله ( 1 سال فوق لیسانس و 1 سال پیش دکترا ) می باشد که بعد از گذراندن آن می توانند وارد مقطع دکترا شوند و در حال حاضر دوره دکترا 3 سال می باشد که بیشتر شامل  Reaserch و تحقیق می باشد

شرایط اقامت در این کشور به این صورت می باشد که شخصی اگر 7 سال به طور متوالی در آنجا باشد ( تحصیلی ، کار و ... ) می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید و بعد از یک هفته ورود به این کشور مقیم آنجا محسوب خواهد شد . هم چنین شخص در حین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی 20 ساعت در هفته حق کار دارد که اگر در این دوره کارفرما شخص را بیمه کند به محض بیمه کردن کار فرما ، اقامت دائم را می گیرد.

هزینه ها در این کشور به دلیل رایگان بودن دانشگاه ها در حد متعادل است .بسته به اینکه تحصیل در کدام  یک از شهر های این کشور باشد ، هزینه ها متفاوت می باشد . این هزینه ها در پاریس ماهی 900 یورو به بالا خواهد بود و در شهرستان های آن از 700 یورو به بالا هزینه ها شروع خواهد شد.
شرایط تحصیل در کشور فرانسه

دوره های تحصیلی در دانشگاههای کشور فرانسه به شرح ذیل می باشد:

دوره Licence:

شامل L1,L2 ,L3  می باشد. نظام آموزشی فرانسه  سالانه است و دانشجویان در هر سال تعداد خاصی واحد می گذرانند.


دوره Master:

این دوره شاملMaster1 وMaster2 می باشد و دانشجو می تواند بطور جداگانه هر دوره را گذرانده و مدرک مورد نظر را در یافت نماید.


دوره Doctorate:

این دوره سه سال به طول می انجامد و شامل پژوهش می باشد.

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا برای فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد ممکن می باشد.هر دانشجو می تواند در رشته ای که فارغ التحصیل شده  و یا رشته های مرتبط به آن ادامه تحصیل دهد.

شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش ماه فوریه ( بهمن ماه ) بوده و جواب نهائی در ماه ژوئیه ( تیر ماه ) از طرف دانشگاه صادر خواهد شد با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰ روز به طول می انجامد ، دانشگاه های فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود.

دانشجو موظف است در امتحانی به نام TCF  که در بخش فرهنگی سفارت برگزار میشود شرکت نموده تا سطح زبان مربوطه مشخص شود. در واقع مهمترین بخش اخذ پذیرش دانشجویی ، تسلط به زبان فرانسه و کسب نمره مربوطه ( حداقل سطح B2  ) می باشد.

تذکر مهم :

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش لزوما بایستی ترجمه رسمی به زبان فرانسه توسط مترجم معتمد سفارت شده و شناسنامه ایرانی و مدارک تحصیلی و ریز نمرات علاوه بر ترجمه رسمی به تایید سفارت فرانسه نیز برسد.

کار در فرانسه 

ویزای کار درکشور فرانسه به چندین شیوه اخذ می گردد یکی از شیوه های اخذ ویزای کار این است که فرد در کشور فرانسه یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکتی معتبردر کشور فرانسه است اخذ نماید که فرد نیز باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد از دیگر شرایط مورد نیاز جهت پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

Leave your comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

تماس با ما

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 • Add: Veddestavägen 24, 175 62 Järfälla
 • Email: info@eumigrant.com
 • Website: www.eumigrant.com

درباره ما

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…